۱۳۸٦/٢/۳۱

ديدی سرمون چی اومد؟؟؟

امروز اومدم راجع به چیزی بنویسم که تا دیروز شاید فقط اخبارشو می خوندم و گهگاهی هم شاید تصاویری ازش به دستم می رسید می دیدم. چیری رو که توی یه فیلم می بینی خیلی فرق می کنه با چیزی که در جریانش قرار می گیری .

 علاقه ای به سیاسی نوشتن ندارم دوست هم ندارم که اینیکی وبلاگم هم فیلتر بشه . ولی خب بالاخره ی همه ا باید به فکر یه فیلتر شکن خوب باشیم دیگه. آدم همیشه که پشت در بسته نمی مونه . امروز چیزایی دیدم و شنیدم که واقعاً طبع طنز و شعر و ور رو از سرم پرونده.

فکر می کردم که دیگه بحث بدحجابی و ارشاد و این جنگولک بازیا دیگه کمرنگ شده . اما هر بار توی اوج کمرنگ شدن این ماجرا یه اتفاقی میفته که نه تنها این وحشیگری کمرنگ نمی شه بلکه بیشتر از بار قبل تو دنیا چراغ می زنه ... که آی دنیا ما واقعاً استثنایی هستیم می بینین؟؟؟؟

می بینین می گین نمی شه زمانو به عقب برگردوند . ولی ما می تونیم به صد سال قبل برگردیم . ما می تونیم کاری کنیم که تو دنیا همههههههههههه بهمون بخندن .... خدایا این شادی رو ازشون نگیر بذار شاید یه دعایی هم این وسط مسطا به جون ما کردن...

۳۰ اردیبهشت ۸۶ - تهران - میدان هفت تیر

امروز به طور خیلی تصادفی از میدون هفت تیر رد می شدم و خیلی هم تصادفی تصمیم گرفتم حالا که اینجام تا یه جایی رو همینطور پیاده برم. در همین حین صدای جیغ و فریاد و شلوغی و همهمه ای که از دم مترو تا اون سر خیابون رو گرفته بود توجه منو به خودش جلب کرد. منم از روی کنجکاوی به سمت شلوغی حرکت کردم ببینم جریان چیه. به نزدیک مترو که رسیدم اولین چیزی که جلب توجه کرد یه گیره ی سر و یه کش سر بود که وسط خیابون افتاده بود . یه آقایی به نگاه به این گیره و کش سری تکون داد و گفت دیگه شورشو در آوردن . یه دختر خانومم با گریه وارد مترو شد و اونور جمعیت بودن که داد و بیداد می کردن.

بله این است جامعه ی اسلامی . اینه ارشادی که میگن . ارشاد زوری ... بابا به خدا زوری که نمی شه رفت بهشت ... بالاخره نصفی از ما باید برن جهنم اگر نه ظرفیت بهشت پر می شه !!! بابا به پیر به پیغمبر ما هممون بهشتی نیستیم بذارید بریم به جهنم بابا. هر چند با این جهنمی که برامون ساختن دیگه از جهنم رفتن هم ترسی نداریم.

یه دختری که موهاش بلند بود و از پشت شالش بیرون زده بود رو می کشیدن که به زور ببرن تو ماشین و اونم مقاومت می کرد و نمی رفت . زنیکه ی هار موهاشو از پشت گرفت تو مشتش و کشیدش به سمت ماشین . به قدری این حرکت رو وحشی انجام داد که هر چی به سر دختره بود افتاد رو زمین . دختره هم در حالی که التماس می کرد با گریه و زاری که ولش کنن همچنان موهاش تو مشت اون زنیکه ی .... بود . دختر دیگه ای که داشت از اونجا رد می شد هم مورد ارشاد قرار گرفت که موهات بیرونه . دختره هم در دفاع از خودش گفت که  فکر نم ی کنم مشکل مملکت ما موهای من باشه که طرف نذاشت حرفش تموم بشه و با باتوم زد تو سر دختره و تمام صورتش پر خون شد. در همین حین هم همه موبایلا رو شد برای فیلمبرداری. نیروی ... ( نمی دونم اسم این نیرو چیه ارشاده چیه ؟! ) هم به مست مردم که از فیلم و عکس گرفتنشون جلوگیری کنن و مردم هم به سمت ماشین ۱۱۰ حمله ور شدن ! در این بین معلوم نشد چطوری ولی به سرعت برق و باد نیروهای ارشادگر جمهوری اسلامی سوار ماشین شدن و الفرار . که این عمل اونا هوووو کردن جمعیت رو بدنبال داشت. دختره هم راهی بیمارستان شد.

کی باید پاسخگو باشه ؟؟!؟!؟!؟!  اون حیوونی که بی دلیل می زنه یکیو ناقص می کنه ؟! اون حیوونی که نمی دونه کجا باید اقده های چندین سالشو خالی کنه رو سر زن و بچه ی مردم خالی می کنه ؟ می گه باید دخترا طبق عرف جامعه لباس بپوشن!!!! و تو سر دخترایی می زنه که به گفته ی ۹۰ درصد افرادی که دیدنش هیچ مشکلی نداشت !!!

واقعاً مشکل مملکت ما اینه ؟!!! کی بود می گفت ما مشکلات مهم تر از این داریم ؟!! کی بود می گفت واقعاً مشکل مردم ما اینه ؟!! نه واقعاً مشکل جوانان ما اینه که چی می پوشن؟؟ همه دیگه این دیالوگای مزخرف رئیس جمهور رو یادشونه ... دیه همه از برن ... همه می دونن که همه ی مشکلات مملکت به یاری خدا حل شده و همین یه دونه مونده !!

مشکلاتی نظیر بیکاری - اعتیاد - بی خانمانی - بچه های بی سرپرست - گدایی - دزدی و خیلی مشکلات دیگه که توی این جامعه پره ... اینا همش حل شده . فقط اگه معضل بدحجابی حل بشه دیگه بهشت رو به چشم خواهیم دید!

این ارشاده ؟ ارشاد پولی ؟ من بد حجابم ۵۰ تومن بدم ارشاد شدم و خوش حجاب شدم ؟!!! ارشاد پولی دیگه ندیده بودیم !!!

روش های ارشاد :

۱ . یا خودت ارشاد می شی . ( یعنی ۵۰ تومن می دی و می ری )

۲ . یا ما ارشادت می کنیم . ( یه راست می ری بیمارستان !!! مطمئن باش یه طوری می ری بیمارستان که خرجت از ۵۰ تومن بیشتر می شه )

پس بهتره که خودتون ارشاد بشین .

به این می گن استقلال آزادی جمهوری اسلامی !!!

استقلالشو که ندیدیم ! آزادیشم که داریم می بینیم .آزادی بیان می زنن تو دهنت - آزادی نوشتن می زنن تو پرت ( یعنی فیلترت می کنن ) آزادی تلویزیون نگاه کردن که میان ماهواره رو از بالا پشت بومتون پرت می کنن تو سرتون ! آزادی استفاده از لوازم شخصی که اونم هر لحظه ممکنه بیان و بگردنش ( حتی موبایل - حتی کامپیوتر ) . آزادی استفاده از اینترنت صرفا برای جستجوی اطلاعات و خوندن اخبار ( که اینم همه سایتاش فیلتره - ایران جزو سه کشور اول دنیاست تو فیلترینگ - ایول اول شدیم یه جا ) . روزآنلاین فیلتر - بازتاب فیلتر - من فیلتر - تو فیلتر - ما فیلتر - بی بی سی پرشین فیلتر - ایران امروز فیلتر !! اخبار روز فیلتر ... و حتی خبر از فیلتر شدن MMS به گوش می رسه ( این دیگه جزو عجایت نمی دونم چندگانست ... براحتی می شه روزها بهش خندید ) آزادی پوشیدن لباس به رنگ دلخواهمونم که نداریم. فقط تنها آزادی ای که توی این مملکت پیدا می شه آزادی فروش مواد مخدره ... آزادی که معتاد بشی - مزاحم مردم بشی - مواد بفروشی و کلا آزادی انجام هر گونه کار غیرقانونی رو داری.

خاک بر سر این مملکتی که بزرگترین مشکلش زناشن !!! .... تو دهن اون مملکتی که بدحجابش منم !!!! ... اون مملکتی که با اینکه این همه دم از اسلام و اینا می زنه و این همه مردمشو از لحاظ استفاده از هر چیز ( ماهواره کامپیوتر اس ام اس تلفن تلویزیون و... ) تحت کنترل داره باز هم بیشترین میزان فساد رو بین جوامع دیگه داره.

مگه اینترنت و سایتای اونطوری فقط مال ماست ؟ مگه ماهواره و شبکه های اونطوری فقط  مال ماست ؟ مگه بقیه ندارن ؟ مگه بقیه آزادی دسترسی به هر سایتی رو ندارن ؟؟؟ پس چرا همشون دارن پیشرفت می کنن و ما نشستیم داریم تار موهای خانوما رو تو خیابون می شمریم ؟؟؟ طوری به زنا نگاه می کنن انگار که مریخین!!! طرف داره اون سر دنیا با تاپ و شلوارک می گرده کسی بهش کاری نداره . اینجا با ۶ دست لباس تیکست که بار آدم می شه...

من می گم حالا که ارشاد آدمایی مثل ما سخته و منجر به این همه جار و جنجال می شه این نیروی ارشاد وقت و تمرکزشونو بذارن روی کودکان ...برن تو بیمارستانا بچه های دختری رو که به دنیا میان از بدو تولد ارشاد کنن !!! اگه کودک مونث در بدو تولد ارشاد شد که شد اگه نشد برای ریشه کنی بدحجابی و جلوگیری از بروز مشکلات امروزی و خدایی نکرده بدحجاب شدن و مجرم شدن اون دختر در آینده ، همون موقع با باتوم بزنن تو سرش که دیگه کار به اینجا ها نکشه . اگه بخوان به شیوه ی سنتی هم کار کنن می تونن زنده به گورش کنن !! ( عین اعراب ۱۰۰ سال پیش )

ما نمی دونستیم جامعه اسلامی یعی چی که الان فهمیدیم :

یعنی بی دلیل بهت گیر بدن و بگن اینی که تو پوشیدی رو من دوست ندارم !!! و اگه بگی چرا بزن تو سرت !!!

یعنی حراست دانشگاه به جرم بدحجابی به دانشجو تجاوز کنه . ( تا تو باشی دیگه بدحجابی نکنی !!!‌)

یعنی خانم ۴۰-۵۰ ساله رو به جرم اینکه موهاش مشه بگیرن و ببرن اماکن !!! ( توی ۴۵ سالی هم دیگه آدمو بدحجاب خطاب کنن خیلیه )

یعنی دانشجو رو قبل از ورود به دانشگاه تا سر حد مرگ گوشمالی بدن !!!( خستگیش در بره !)

یعنی دزدی بده اما کیه که از دزدی بدش بیاد !!!

یعنی من اگه از تو خوشم نیاد می تونم بزنمت !!

یعنی مرگ بر آمریکا ! یعنی راهپیمایی یه عده بیکار در روز قدس ! یعنی تو این مملکت همه چیز مهمه الا شما آدما ... و خیلی یعی های دیگه ...

بله دقیقاً مملکت اسلامی همینه . یعنی زور . به زور اومده به زور مونده و یه روزی به زورم که شده می ره . اما حتی اگه بره هم سالها طول می کشه گندی که بالا اومده رو بپوشونن . سالها طول می کشه فرهنگیو که بین خیلی از این مردم رواج دادن درست کنن . خیلی طول می کشه که مردم با یه فرهنگ جدید کنار بیان .  این ماییم که قبل از همه باید درست بشیم . این ماییم که باید بفهمیم باید پشت همو داشته باشیم . نه که همه فقط بشینیم یه فیلم مستند از زد و خورد مردم بگیرم و پخش کنیم و هیچ کاری نکنیم ... فکر می کنیم با اون فیلم گرفتن خیلی چیزا رو عوض کردیم ...

امیدوارم همه اونایی که از این صحنه ها فیلم می گیرن یه روز یه فیلمبردار یا کارگردان ماهر بشن . در عمل که چیزی ندیدیم اون طرف کتکشو می خوره تو هم فیلم مستندتو می سازی . کمکی به اونی که کتکه رو خورده نمی شه !!

فقط امیدوارم که درست بشه ...

دیدی سرمون چی اومد

بد رفت و بدتر اومد

حالا که دیدیم بدی رو

دوست داریم اولی رو

اینجا هم برید ببینین....

ViVaVida || ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ || لینک به نوشته


 About me


They Say I'm CraZy!!     

 My Message


    I'm So FeD Up WiTh     PeOpLe TeLLinG Me To Be SoMeoNe eLSe BuT Me!!

contact me

About my Weblog


       شوخی با مسائل جدی

Just take it easy ... but   not as easy as it seems !

My Weblog's Message


Laugh as much as U can   

خانه
يادته قبلنا چی گفتم
  RSS 2.0  


هر کی چی می فهمه
حمله حمله حمله آنگولای کوبنده
اخبار یهویی از همه جا
نمایشگاه ماشین های کلاسیک
خواب صبح حتی 5 دقه
این فوتبال فوتبال نمی شه
شانس
هسته مال ماست
خالی بند
برنامه های نوروزی
چهارشنبه شبتون به در
سوتی
نکات ایمنی را جدی بگیرید
I have nothing to say
بیخوابی
Do DrEamS CoMe TruE?
خرافات 1 - چشم
No Response to page in
Marriage
Nirvana Day
فرهنگ 1 -دزدگير
نابغه
بانک
سوت - بوق - بيل
زنگولی - انسانيت
ساندويچ صدادار
عيد فطر - کی چی فهميده
پروژه افطاری
پروژه مترو
مرغدونی
تصميم کبرا
خفاش شب
سانسور
Knocking on Heaven's Door
چي بگم والا
مردا اينور زنا اونور
مراسم نامزدونگ
Tomorrow is another day
4شنبه سوري
Interview With The GoD...
Wake Up - تولد
I'm AliVe!!
Objection!!!
A NeW DaY Has Come
Say Hello to ...
R U Afraid of the DarK?
Nothing erases this feeling...
It's All coming back to me
I want to stop the time from passing by
اينجا چرا انقدر کم رنگه؟
Somethings Never Change
To Be or not To Be
هنوزم مي شه قرباني اين وحشت منحوس نشد
نمايش يه زندگي روتين
تو زندگي مردم دخالت مي کنين؟
Lord Of the Rings-Part II
Lord Of the Rings-Part I
اتوبوسم اتوبوساي قديم
از کوچه ي معشوقه ي ما ميگذري؟
ستاره توي روزاي ابري
بازيهاي کامپيوتري
يادي از آقا ماشالله
اسکناس 2000 تومني
موضوع دوستيه
بشمر


 

نظر سنجی


 

بروبچز


پسرهای مثبت
کاغذ سفید
Mansourblue
سایبان عشق
شادمهر
جوان ها
دانشجوی خفن
The Power of Love
Love You
هیچکس
دنیا دیده
Never Too Late
عشق الکی
گوشه کنار
NoOoMNiTeG
موجود غیرطبیعی
luckylock
باربی
آفساید
از روی دلتنگی
فرشاد مغرورترین پسر
ثریا
بانو مارپل
پروف
غزلواره های غزال
خاطرات کایا
موشموشک
سوسک بالدار
گاگولدونی
شکلات فندقی
انیشتین ( سکوت )
در انتظار تو
پسری با کفش های کتانی
A Glass of Wine
Sunshine in a rainy day
206 در وب
مزاحم
چلوکباب
فینقیلی
مارمولک پیر
My Queen
چشمان ناديده
سخنی نیست ...
شاعردیوانه
آخرین دیه گو
پرنده ی کوچولوی تنها
کاغذ سیاه
یادداشتهای یک روانپریش روانی
باران پاییزی من
آفتاب صبح امید
هویت گمشده
پیک نیک
بادیه
شلغم فروش خندان
تابوشکن
گربه ملوس
نمکپاش
NowhereLand
از تجسم تا تبلور زیبایی
بجه مخفی
V2
بچه پررو
یه لقمه لبخند
Memol
چه غمگینانه دوستت دارم
داستانهای محمدرضا (ممزی)
زمان بیکرانه - ایران جاودانه
Only For You
پینکی
نيش عقرب
زهير
جزيره ی سرگردانی
jigelbells
زيگــــــــــــول
باغ صد خاطره
خط خطی های يک ديوانه
اراذل کوچه پشتی
کدخدا
دروغگو
برای امروز - فردا و هميشه ام
خلوت گاه دل
دنيای آبی
بهانه ای برای بودن
پاراگراف
جابلاگی
داريوش کبير
توت فرنگی
لحظه ها رو با تو بودن - محمد
لحظه ها رو با تو بودن۲ - تايماز
سياه - سفيد - خاکستری
چاپ دوم
مهرزاد
Beauty Queen
کافی شاپ دو در
لوگوی دوستان