ديدی سرمون چی اومد؟؟؟

امروز اومدم راجع به چیزی بنویسم که تا دیروز شاید فقط اخبارشو می خوندم و گهگاهی هم شاید تصاویری ازش به دستم می رسید می دیدم. چیری رو که توی یه فیلم می بینی خیلی فرق می کنه با چیزی که در جریانش قرار می گیری .

 علاقه ای به سیاسی نوشتن ندارم دوست هم ندارم که اینیکی وبلاگم هم فیلتر بشه . ولی خب بالاخره ی همه ا باید به فکر یه فیلتر شکن خوب باشیم دیگه. آدم همیشه که پشت در بسته نمی مونه . امروز چیزایی دیدم و شنیدم که واقعاً طبع طنز و شعر و ور رو از سرم پرونده.

فکر می کردم که دیگه بحث بدحجابی و ارشاد و این جنگولک بازیا دیگه کمرنگ شده . اما هر بار توی اوج کمرنگ شدن این ماجرا یه اتفاقی میفته که نه تنها این وحشیگری کمرنگ نمی شه بلکه بیشتر از بار قبل تو دنیا چراغ می زنه ... که آی دنیا ما واقعاً استثنایی هستیم می بینین؟؟؟؟

می بینین می گین نمی شه زمانو به عقب برگردوند . ولی ما می تونیم به صد سال قبل برگردیم . ما می تونیم کاری کنیم که تو دنیا همههههههههههه بهمون بخندن .... خدایا این شادی رو ازشون نگیر بذار شاید یه دعایی هم این وسط مسطا به جون ما کردن...

۳۰ اردیبهشت ۸۶ - تهران - میدان هفت تیر

امروز به طور خیلی تصادفی از میدون هفت تیر رد می شدم و خیلی هم تصادفی تصمیم گرفتم حالا که اینجام تا یه جایی رو همینطور پیاده برم. در همین حین صدای جیغ و فریاد و شلوغی و همهمه ای که از دم مترو تا اون سر خیابون رو گرفته بود توجه منو به خودش جلب کرد. منم از روی کنجکاوی به سمت شلوغی حرکت کردم ببینم جریان چیه. به نزدیک مترو که رسیدم اولین چیزی که جلب توجه کرد یه گیره ی سر و یه کش سر بود که وسط خیابون افتاده بود . یه آقایی به نگاه به این گیره و کش سری تکون داد و گفت دیگه شورشو در آوردن . یه دختر خانومم با گریه وارد مترو شد و اونور جمعیت بودن که داد و بیداد می کردن.

بله این است جامعه ی اسلامی . اینه ارشادی که میگن . ارشاد زوری ... بابا به خدا زوری که نمی شه رفت بهشت ... بالاخره نصفی از ما باید برن جهنم اگر نه ظرفیت بهشت پر می شه !!! بابا به پیر به پیغمبر ما هممون بهشتی نیستیم بذارید بریم به جهنم بابا. هر چند با این جهنمی که برامون ساختن دیگه از جهنم رفتن هم ترسی نداریم.

یه دختری که موهاش بلند بود و از پشت شالش بیرون زده بود رو می کشیدن که به زور ببرن تو ماشین و اونم مقاومت می کرد و نمی رفت . زنیکه ی هار موهاشو از پشت گرفت تو مشتش و کشیدش به سمت ماشین . به قدری این حرکت رو وحشی انجام داد که هر چی به سر دختره بود افتاد رو زمین . دختره هم در حالی که التماس می کرد با گریه و زاری که ولش کنن همچنان موهاش تو مشت اون زنیکه ی .... بود . دختر دیگه ای که داشت از اونجا رد می شد هم مورد ارشاد قرار گرفت که موهات بیرونه . دختره هم در دفاع از خودش گفت که  فکر نم ی کنم مشکل مملکت ما موهای من باشه که طرف نذاشت حرفش تموم بشه و با باتوم زد تو سر دختره و تمام صورتش پر خون شد. در همین حین هم همه موبایلا رو شد برای فیلمبرداری. نیروی ... ( نمی دونم اسم این نیرو چیه ارشاده چیه ؟! ) هم به مست مردم که از فیلم و عکس گرفتنشون جلوگیری کنن و مردم هم به سمت ماشین ۱۱۰ حمله ور شدن ! در این بین معلوم نشد چطوری ولی به سرعت برق و باد نیروهای ارشادگر جمهوری اسلامی سوار ماشین شدن و الفرار . که این عمل اونا هوووو کردن جمعیت رو بدنبال داشت. دختره هم راهی بیمارستان شد.

کی باید پاسخگو باشه ؟؟!؟!؟!؟!  اون حیوونی که بی دلیل می زنه یکیو ناقص می کنه ؟! اون حیوونی که نمی دونه کجا باید اقده های چندین سالشو خالی کنه رو سر زن و بچه ی مردم خالی می کنه ؟ می گه باید دخترا طبق عرف جامعه لباس بپوشن!!!! و تو سر دخترایی می زنه که به گفته ی ۹۰ درصد افرادی که دیدنش هیچ مشکلی نداشت !!!

واقعاً مشکل مملکت ما اینه ؟!!! کی بود می گفت ما مشکلات مهم تر از این داریم ؟!! کی بود می گفت واقعاً مشکل مردم ما اینه ؟!! نه واقعاً مشکل جوانان ما اینه که چی می پوشن؟؟ همه دیگه این دیالوگای مزخرف رئیس جمهور رو یادشونه ... دیه همه از برن ... همه می دونن که همه ی مشکلات مملکت به یاری خدا حل شده و همین یه دونه مونده !!

مشکلاتی نظیر بیکاری - اعتیاد - بی خانمانی - بچه های بی سرپرست - گدایی - دزدی و خیلی مشکلات دیگه که توی این جامعه پره ... اینا همش حل شده . فقط اگه معضل بدحجابی حل بشه دیگه بهشت رو به چشم خواهیم دید!

این ارشاده ؟ ارشاد پولی ؟ من بد حجابم ۵۰ تومن بدم ارشاد شدم و خوش حجاب شدم ؟!!! ارشاد پولی دیگه ندیده بودیم !!!

روش های ارشاد :

۱ . یا خودت ارشاد می شی . ( یعنی ۵۰ تومن می دی و می ری )

۲ . یا ما ارشادت می کنیم . ( یه راست می ری بیمارستان !!! مطمئن باش یه طوری می ری بیمارستان که خرجت از ۵۰ تومن بیشتر می شه )

پس بهتره که خودتون ارشاد بشین .

به این می گن استقلال آزادی جمهوری اسلامی !!!

استقلالشو که ندیدیم ! آزادیشم که داریم می بینیم .آزادی بیان می زنن تو دهنت - آزادی نوشتن می زنن تو پرت ( یعنی فیلترت می کنن ) آزادی تلویزیون نگاه کردن که میان ماهواره رو از بالا پشت بومتون پرت می کنن تو سرتون ! آزادی استفاده از لوازم شخصی که اونم هر لحظه ممکنه بیان و بگردنش ( حتی موبایل - حتی کامپیوتر ) . آزادی استفاده از اینترنت صرفا برای جستجوی اطلاعات و خوندن اخبار ( که اینم همه سایتاش فیلتره - ایران جزو سه کشور اول دنیاست تو فیلترینگ - ایول اول شدیم یه جا ) . روزآنلاین فیلتر - بازتاب فیلتر - من فیلتر - تو فیلتر - ما فیلتر - بی بی سی پرشین فیلتر - ایران امروز فیلتر !! اخبار روز فیلتر ... و حتی خبر از فیلتر شدن MMS به گوش می رسه ( این دیگه جزو عجایت نمی دونم چندگانست ... براحتی می شه روزها بهش خندید ) آزادی پوشیدن لباس به رنگ دلخواهمونم که نداریم. فقط تنها آزادی ای که توی این مملکت پیدا می شه آزادی فروش مواد مخدره ... آزادی که معتاد بشی - مزاحم مردم بشی - مواد بفروشی و کلا آزادی انجام هر گونه کار غیرقانونی رو داری.

خاک بر سر این مملکتی که بزرگترین مشکلش زناشن !!! .... تو دهن اون مملکتی که بدحجابش منم !!!! ... اون مملکتی که با اینکه این همه دم از اسلام و اینا می زنه و این همه مردمشو از لحاظ استفاده از هر چیز ( ماهواره کامپیوتر اس ام اس تلفن تلویزیون و... ) تحت کنترل داره باز هم بیشترین میزان فساد رو بین جوامع دیگه داره.

مگه اینترنت و سایتای اونطوری فقط مال ماست ؟ مگه ماهواره و شبکه های اونطوری فقط  مال ماست ؟ مگه بقیه ندارن ؟ مگه بقیه آزادی دسترسی به هر سایتی رو ندارن ؟؟؟ پس چرا همشون دارن پیشرفت می کنن و ما نشستیم داریم تار موهای خانوما رو تو خیابون می شمریم ؟؟؟ طوری به زنا نگاه می کنن انگار که مریخین!!! طرف داره اون سر دنیا با تاپ و شلوارک می گرده کسی بهش کاری نداره . اینجا با ۶ دست لباس تیکست که بار آدم می شه...

من می گم حالا که ارشاد آدمایی مثل ما سخته و منجر به این همه جار و جنجال می شه این نیروی ارشاد وقت و تمرکزشونو بذارن روی کودکان ...برن تو بیمارستانا بچه های دختری رو که به دنیا میان از بدو تولد ارشاد کنن !!! اگه کودک مونث در بدو تولد ارشاد شد که شد اگه نشد برای ریشه کنی بدحجابی و جلوگیری از بروز مشکلات امروزی و خدایی نکرده بدحجاب شدن و مجرم شدن اون دختر در آینده ، همون موقع با باتوم بزنن تو سرش که دیگه کار به اینجا ها نکشه . اگه بخوان به شیوه ی سنتی هم کار کنن می تونن زنده به گورش کنن !! ( عین اعراب ۱۰۰ سال پیش )

ما نمی دونستیم جامعه اسلامی یعی چی که الان فهمیدیم :

یعنی بی دلیل بهت گیر بدن و بگن اینی که تو پوشیدی رو من دوست ندارم !!! و اگه بگی چرا بزن تو سرت !!!

یعنی حراست دانشگاه به جرم بدحجابی به دانشجو تجاوز کنه . ( تا تو باشی دیگه بدحجابی نکنی !!!‌)

یعنی خانم ۴۰-۵۰ ساله رو به جرم اینکه موهاش مشه بگیرن و ببرن اماکن !!! ( توی ۴۵ سالی هم دیگه آدمو بدحجاب خطاب کنن خیلیه )

یعنی دانشجو رو قبل از ورود به دانشگاه تا سر حد مرگ گوشمالی بدن !!!( خستگیش در بره !)

یعنی دزدی بده اما کیه که از دزدی بدش بیاد !!!

یعنی من اگه از تو خوشم نیاد می تونم بزنمت !!

یعنی مرگ بر آمریکا ! یعنی راهپیمایی یه عده بیکار در روز قدس ! یعنی تو این مملکت همه چیز مهمه الا شما آدما ... و خیلی یعی های دیگه ...

بله دقیقاً مملکت اسلامی همینه . یعنی زور . به زور اومده به زور مونده و یه روزی به زورم که شده می ره . اما حتی اگه بره هم سالها طول می کشه گندی که بالا اومده رو بپوشونن . سالها طول می کشه فرهنگیو که بین خیلی از این مردم رواج دادن درست کنن . خیلی طول می کشه که مردم با یه فرهنگ جدید کنار بیان .  این ماییم که قبل از همه باید درست بشیم . این ماییم که باید بفهمیم باید پشت همو داشته باشیم . نه که همه فقط بشینیم یه فیلم مستند از زد و خورد مردم بگیرم و پخش کنیم و هیچ کاری نکنیم ... فکر می کنیم با اون فیلم گرفتن خیلی چیزا رو عوض کردیم ...

امیدوارم همه اونایی که از این صحنه ها فیلم می گیرن یه روز یه فیلمبردار یا کارگردان ماهر بشن . در عمل که چیزی ندیدیم اون طرف کتکشو می خوره تو هم فیلم مستندتو می سازی . کمکی به اونی که کتکه رو خورده نمی شه !!

فقط امیدوارم که درست بشه ...

دیدی سرمون چی اومد

بد رفت و بدتر اومد

حالا که دیدیم بدی رو

دوست داریم اولی رو

اینجا هم برید ببینین....

/ 35 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی

سلام عزيزم خوبی؟اين حرفايی که میزنی کاملا درسته و ما همه می دونيم هيچ کاريش نمی تونيم بکنيم اگر حرکتی بخوايم انجام بديم با باتوم می خوره تو فرق سرمون به قول خودت ناقص می شيم.به نظر من بايد سرمون تو کار خودمون باشه*وبلاگای نازنينمونو سياسيش نکنيم.فقط و فقط واگذارشون می کنيم به خدا اون می تونه همشونو به سزای اعمالشون برسونه*کار مملکت ما خيلی وقته از اين حرفا گذشته................بخوايم حرفم بزنيم در راه اسلام شهيد ميشيم اصلا شوخی بردار نيست*

شميم

سلام ويدا جان......... خداييش حرفای دل منو زدی بعدشم ۲۰۶ ت رو که فيلتر نکردن خانومی!

داريوش

خشت اول چون نهد معمار کج ..... تا ثريا می رود ديوار کج

shaminelli

اما منم دوستش داشتم اون اولی رو

shaminelli

بعد ميگی چرا فيلتر چرا فلان ول کن بابا حوصله داريا اين حرفا رو منم دوست دارم . هم شنيدنش رو هم خوندنش رو هم گفتنش رو . اما حوصله دردسر و اينا رو ندارم . می دونی

سارا (سايبان عشق)

سلام. سه سری نوشتم نمی دونم چرا فرستاده نميشه! بار چهارم توی روز چهارم!: خيلی وقتا آدم متاسف ميشه! اما همه ايمان داريم که بالاخره ظلم به پايان می رسه! بعضی از اتفاقا اشک آدمو در مياره! بايد يه ذره اراده کنيم... شايد همين فيلم گرفتنا يه جورايی باعث روشنتر شدن مردم شن! بعدشم به هيچ سياست مداری اطمينان نميشه کرد! قبلی کدوم حرفش راست بود که اين يکی باشه!؟ بد نيست تو هم يه سر به وبلاگ تفتيش بزنی. (پست مخفی رو بخون!) آدرسش تو وبلاگم هست. شاد باشی نازنينم.

alireza_a4

ويدا خانوم دوست جديدم اين اولين باري هست كه مي يام وبلاگ شما ولي يه خواهشي دارم ازت لطف كن ديگه در مورد اين چيز ها ننويس با خوندن اون متنت حالم خيلي بد شد ولش كن بابا ، پست هات مثل پست بعد از اين باشه كه ادم رو سر حال بياره

mr.potter

اخه چرا ؟؟؟ چرا باید ساکت بمونیم میگن .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما همگی میمیریم اما چگونه مردن مهمه . lord give me a sign to find my way. دستت درد نکنه وب خیلی خوبی بود موفق باشی

mr.potter

ميشود و ميتوانيم چه جمله ی باحالی . نمیدونم فک کنم اگه غضنفر رو از دهات بیارم و این جمله میکنم چون میتوانم رو بهش یاد بدم فرداش اگه ببرمش ثبت نام برای انتخابات ۱۰۰٪ اول میشه

يه دختر ۱۷ ساله

ببين با اين حرفت موافقم که ارشاد هم داريم تا ارشاد ولی خدا وکيلی اگه منصفانه به دورو برمون نگاه کنيم مي بينيم اين جوريم پيش بريم يه سری حقها رعايت نميشه که باز بر می گرده به اعمال سياست های غلط شاد باشی نه مثه الان